Simit sandviç tarifi  sütlü simit tarifi burada ile hazırlayacağınız çocuklara çok pratik bir yemek ve kahvaltı tarifi olacak. Simit sandviç nasıl yapılır? Sandviç yapımı çok da zor değildir resimlerle de gösterdim. Evde simit varsa ve okula, işe yetişecek aile fertleri de varsa simit sandviçler hemen annelerin imdadına yetişiyor. Çok çabuk hazırlanıyor ve çabuk da yeniyor. Sandviçi çeşitli malzemelerle ve şarküteri ürünleri ile hazırlayabileceğiniz gibi en pratik olanı her evde kolayca bulunan peynir, domates, salatalık ve marul ile yapılanıdır. Bunun yanında sandviçi ton balıklı patatesli ve salam sosisli de hazırlayabilirsiniz. Bu iç malzemeleri ile hazırlamak isterseniz  kornişon turşu da kullanmanızı tavsiye ederiz. Marul yaprakları olmazsa olmazımız.

Simit Sandviç Tarifi
Simit Sandviç Tarifi

Tarife geçmeden önce pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz diğer kahvaltılıklardan bir kaçına bakmak isterseniz aşağıdaki bağlantılara tıklamanız yeterli

Mayasız En Kolay Pişi Tarifi burada

Peynirli Pişi Tarifi burada

Kolay Pankek Tarifi burada

Simit Sandviç Malzemeler

 • 1 adet sütlü simit
 • 1 adet salatalık
 • 1 adet domates
 • 2 adet kıvırcık marul yaprağı
 • 4 dilim beyaz peynir ya da kaşar peyniri

Yapılışı:

 1. Sütlü simit doğrama tahtasına dik tutularak tam orta kısmından keskin bir bıçak yardımıyla ikiye ayrılır.
 2. Salatalıklar kabuğu soyulmadan verev şekilde dilimlenir.
 3. Domatesler yuvarlak şekilde dilimlenir.
 4. Peynir kare ya da dikdörtgen şeklinde dilimlenir.
 5. Marul yıkanır ve kurulanır.
 6. Ayrılan simidin bir parçası  alınarak üzerine marul dilimleri yerleştirilir. onun üzerine domates dilimleri  peynir dilimleri ve son olarak salatalık dilimleri koyulur. Bu sıralamanın çok da önemi yoktur aslında önemli olan sandviçin içindeki sebzelerin dengesidir. Diğer simidin parçası da üzerine kapatılarak simit sandviç tarifi hazır hale getirilir.
 7. Afiyet olsun.

 

Simit Sandviç Tarifi
Simit Sandviç Tarifi
Simit Sandviç Tarifi
Simit Sandviç Tarifi