mayasız en kolay pişi tarifinin yapımını youtube kanalımdan izleyebilirsiniz. Yepyeni farklı tam ölçülü kolay tarifler için kanalıma abone olmayı unutmayın.

Kolay Pişi Tarifi olunca kahvaltı sofrasını hazırlamak da kolay olur niye derseniz pişi tarifi ve çay yeterlidir çoğu insan için kahvaltıda. Bu nedenle sizlere çabucak yapmanız ve yemeniz  için Mayasız Pişi Tarifi hazırladım. Mayasız en kolay pişi tarifi ile hazırlanan kahvaltı sofralarında yüzler hep güler ve sofradan mutlu kalkılır. Bizim evde de pişi çok sevilir. Çayım ya da ayranım da varsa değmeyin keyfime.

Pişi kelimesi herkese açıklayıcı gelmeyebilir: Kelime anlamı olarak hamur kızartması demektir. Çeşitli şekillerde hazırlanan hamura, şekil verilip yağda kızartılır ve kahvaltı sofralarında aranılan, sevilen bir tariftir. Bugün size çok kolay bir pişi, pratik lezzetli, en önemlisi yağ çekmeyen mayasız  en kolay pişi tarifi vereceğim. Bu pişinin en kolay yönü hamuru yoğurup beklemeden hemen yapabiliyorsunuz özelliği kolay pişiBir kaç püf noktaya dikkat ettikten sonra herkes evde nefis pişiler hazırlayabilir kahvaltıya. Böylece hem çocukları, hem eşinizi, hem kahvaltıya gelen misafirlerinizi, anne ve babanızı mutlu edebilirsiniz. İşte sizler için pişi yapımının püf noktaları aşağıda ayrıntılarıyla anlattım, dikkatlice okuyunuz; Mayasız En Kolay Pişi Tarifi

mayasız en kolay pişi tarifi
mayasız en kolay pişi tarifi
kolay pişi
mayasız en kolay pişi tarifi
kolay pişi tarifi
mayasız pişi tarifi

Pişi Nasıl Yapılır, Pişi Yapımında Dikkat Edilecek Püf Noktalar Nelerdir

  • Hamur hazırlanırken yoğurma kabına her zaman unun bir miktarını koyun, diğer kalan kısmını yavaş yavaş ekleyin. Ölçü olarak 3 su bardağı un verdim fakat yoğurdun kıvamına ve  yumurtanın büyüklüğüne göre un miktarı değişiyor. 3 buçuk su bardağı un da olabiliyor.
  • Hamur kızartmasının istediğiniz gibi şişkin ve güzel kızarmış olmasını istiyorsanız bol sıvı yağ kullanın ve en önemlisi de yağın iyice ısınıp ısınmadığına dikkat edin. Sıvı yağ taze daha doğrusu hiç kullanılmamış olsun.
  • Hamurları kızartırken tavaya 3 tanesini birden atın ve 8 sn. kadar sonra üzerine yağı attırın. Hamur çok çabuk kızarıyor başından ayrılmayın.
  • Çok az yağ çekiyor. Dilerseniz kızarttıktan sonra tabağın altına havlu kağıt kullanmayabilirsiniz ama İllaki kullanmalıyım diyorsanız da kullanın sakıncası yok.
  • Hamuru açarken ne kalın ne de ince açmayın. Normal bir kalınlıkta olsun şöyle ki inceden biraz daha kalın kıvamda ama kalın değil, kalın olursa hem fazla şişmez hem hamur kalabilir.
  • Hamuru açarken çok un kullanmamaya dikkat edin, bu hamurun özelliğini bozar.
  • Normal ocağın en yüksek ayarında olmalı ateş miktarı. Kalıp olarak genişçe bir bardak ağzı kullanabileceğiniz gibi farklı şekillerde kurabiye kalıpları da kullanabilirsiniz ama en güzeli bence bardak ağzı, tercih sizin. Hamur kızartmanızı şekerli hazırlarsanız kızarttıktan sonra üzerine pudra şekeri serpelebilirsiniz.

diğer pişi tariflerine de bakmanızı öneririm pişi tarifi burada

mayasız pişi tarifi burada

hamur kızartması tarifi burada

Pişi hamuru tarifi

3 su bardağı un
1 su bardağı yoğurt
1 çay kaşığı karbonat
1 çay kaşığı tuz
1 yumurta
1 tatlı kaşığı sirke
Pişi nasıl yapılır
Un yoğurma kabına koyulur. Ortası havuz gibi açılarak için yumurta, yoğurt, karbonat, tuz, sirke ve yumurta eklenir. Yavaş yavaş karıştırılarak yumuşacık bir hamur yapılır. Servis tabağı kalınlığında açılır bardakla yuvarlaklar kesilir. Kızgın yağa üç dört tanesi bırakılır. Üzerine yağ attırılarak kızartılır. Havlu kağıt üzerine alınıp sıcak olarak servis edilir. Mayasız kolay pişi tarifi hazır.

Afiyet olsun.

Bu yazıyı sevdiyseniz pinterestte zeymurancafee yi takip ediniz.

 kolay pişi tarifi
mayasız en kolay pişi tarifi
mayasız en kolay pişi tarifi
mayasız en kolay pişi tarifi