Puf puf pişi tarifi içi dolu yumuşacık yağa atılınca pofuduk pofuduk kabaran muhteşem bir kahvaltılık tarifi. İnanın kahvaltıda bu pişi tarifinden vazgeçilmeziniz olacak. Halka ya da simit şeklinde bu pişi çocukların da vazgeçilmezi olacak. Çikolata kremasını sür sür ye.

Puf puf pişi nasıl yapılır?

Puf puf pişi tarifinin hamuru mayalı ve kabartma tozlu bu nedenle hamuru geceden yoğurup mayalanmaya bırakabilir, sabah kalkınca kahvaltıya yapabilirsiniz.

Genellikle içi boş olan pişi tariflerini seviyoruz ancak bu pişi tarifinin içi dolu ve dışı hafif çıtır iken içi aksine yumuşacık oluyor. Zaten puf puf dememizin nedeni de bu. Resimlere dikkatli baktığınızda hamurun üzerinde küçük küçük kabarcıklar göreceksiniz bu da hamurun ne kadar başarılı olduğunun güzel kabardığının göstergesi.

Malzemeler her evde bulanabilecek türde basit malzemeler. Hamurda yumurta yok. Maya olarak instant maya olarak adlandırılan kuru maya kullandık. Hamuru yoğururken su ve sütü bir arada kullandık . Evde sütünüz yoksa sadece su ile de yoğurabilirsiniz. Pişi tarifin yapımı aşamalı olduğu için ve daha iyi anlamanız açısından videosunu da çektik.

puf puf pişi tarifi

Buna benzer pişi tariflerinden bazılarına bakmak isterseniz:

Pişi tarifi burada

Sütlü mayalı pişi tarifi burada

Mayasız en kolay pişi tarifi burada

Malzemeler:

Kullandığım su bardağı ölçüsü 250 mililitre

625 gram un(1000 mililitre)

5 gram tuz (2 çay kaşığı)

10 gram kuru maya

22 gram toz şeker (1 yemek kaşığı dolusu)

300 mililitre ılık süt

380 mililitre ılık su

Puf puf pişi tarifinin yapımını youtube kanalımdan da izleyebilirsiniz. Yepyeni tarifler için youtube kanalıma ücretsiz abone olmayı unutmayın.

Yapılışı:

Yapılışı yukarıdaki videoda ayrıntılı olarak anlatılmıştır, videonun altında yazılı olan kırmızı bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.

puf puf pişi tarifi