pudingli pasta tarifi

pudingli bisküvili pasta

Telefon çalar: uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşınız sana gelmek istiyorum der; tabi olur dersin, telefon kapatılır. İkram edilecek de bir şey yoktur, acilen ne yapsam dediğiniz anda! (Kolay pasta) sesinizi duyar ve imdadınıza yetişir. O an kafanızda şimşekler çakar. Evde bekleyen puding ve bisküviler dikkatinizi çeker. Bisküvili pudingli pasta pratik olarak hemen hazır edebileceğiniz sizi fazla yormayacak bir pasta tarifidir. Hemen hazırlıklara başlanır. Hem çocuklar da bayılıyor böyle pastalara. İçinde kreması yok bu nedenle normal yaş pastalara göre daha hafif. Bu da çocuklara cazip gelmesinin en önemli nedeni galiba.Bir de çikolatalı, kakaolu yiyecekleri herkes seviyor öyle değil mi? Evet sesleri sanki kulağıma geliyor. Siz de aynı bu durumda iseniz ansızın misafir çıkagelirse hemen çabuk yoldan bu lezzetli pudingli pastayı yapın. En kolay olanı da bisküvileri sıralarsın tepsiye, üzerine pudingi dökersin ama biz hanımlar durmayız illaki farklı görüntüler elde edeceğiz. Dilediğin şekilde kesip süslersin.

İşte bugünkü vereceğim tarif, bisküvili pudingli kolay pasta doyulmaz tadına. İki renkli pudingli pasta da deniliyor artık siz neyi uygun görürseniz apartmandan arkadaşım Elif bu pastayı Neslihan arkadaşımızın çok güzel yaptığını işin ehlinin o olduğunu söyledi. Bende rica ettim arkadaşımdan benim için yaptı. Yapım aşamalarını tek tek çekip bana resimlerini gönderdi, benden yapım aşamaları gelsin sen de bitmiş halini resimle dedi. Tarifi aldıktan sonra hemen yaptım sizler için, resimlerini çektim. Arkadaşıma çok teşekkür ediyorum, buradan ona sevgilerimi gönderiyorum. Görünüşü bile iç gıcıklıyor. Bu arada yukarıdaki metne baktım da kendime çok güldüm tiyatro yazarları görse bana kocaman bir yuuuhh! çeker. Tamam tamam ağzımı açmam bundan sonra, boyumu hiç aşmam. Anlaşıldı benden edebiyatçı olmaz olsa olsa iyi bir anne, eş ve nefis yemek tarifleri hazırlayan bir cici bayan olur:)

DSC_0005
bisküvili pasta tarifi resimli
DSC_0038
bisküvili pudingli pasta tarifi
DSC_0043
DSC_0051
bisküvili pasta tarifi
DSC_0044
pudingli pasta tarifi

pudingli kurabiye tarifi ne de bakmak isterseniz pudingli kurabiye yazısının üzerine gelerek  tıklayın

bisküvili pudingli pasta
burçak bisküvili pasta

DSC_0064
BİSKÜVİLİ PASTA TARİFİ

malzemeler:
1 paket eti burçak bisküvi
1 paket eti kakaolu bisküvi
1 paket dr.oetker kakaolu puding(1 lt. ‘lik olanlardan)
2 su bardağı su
(yerine süt kullanmayın lütfen tarife uyun)
yapılışı:
2 su bardağı su tencereye konularak üzerine puding tozunun tamamı boşaltılır. Kaynayıp kıvam buluncaya kadar karıştırılır ve kaynayınca ocaktan alınır.
Sade burçak bisküviye 1 tatlı kaşığı puding sürülür.

Tepsiye dik olacak şekilde sıralanır, kakaolu bisküvinin bir yüzüne yine 1 tatlı kaşığı puding sürülür. Kakaolu bisküvi diğer bisküviye yapıştırılır.
Her zaman pudingli kısım dışa doğru bakacak şekilde bir sıra sade bir sıra kakaolu olmak üzere tepsiye dizilir.(baton şeklinde)

En son üzerine kalan puding dökülür.
Yan kısımları da pudingle sıvanır. Buzdolabına kaldırılır. İyice soğuyup donunca verev olarak kesilerek servis edilir.

Pudingli pasta hazır.
Afiyet olsun.
Bu görünümü elde etmek için dilimleyip yan kesiyoruz ya da verev olarak kesiyoruz.

DSC_0064
 Pudingli Bisküvili Pasta Nasıl Yapılır
bisküvili-pasta-malzemeleri
bisküvili-pasta-yapılışı1
bisküvili-pasta-yapılışı
bisküvili-pasta
bisküvili-pasta-resimli-tarifi
bisküvili-pasta-tarifi
bisküvili-pasta-yapımı
bisküvili-pasta-tarifi-resimli